Jacy naprawdę są mężczyźni ?

Jak świat światem, tak samo jak niejeden mężczyzna chciałby zrozumieć płeć piękną, tak my kobiety zadajemy sobie pytanie – jacy właściwie są mężczyźni. Oni sami jak twierdzą są mało skomplikowani, ale jakby zapytać którąś z Pań, zapewne niemal każda doszłaby do wniosku, że to zagmatwane stworzenia, bez których jednak życie nie smakowałoby tak samo. A skoro całkiem niedawno pod lupę wzięłam kilka „znamiennych” dla kobiet cech, tak dziś nie ma co, trzeba znaleźć kilka takich u Panów. A zatem:

#1 Mężczyźni uwielbiają zaspokajać swoją potrzebę wykazania się. Oni lubią czuć się kobiecie potrzebni. Kiedy tak zwane „męskie” zadania domowe są im pozostawione, a nie wykonywane przez kobiety. Dlatego moja droga, jak już chcesz zrobić ogórkową, to daj mu chociaż odkręcić słoik, niech się facet spełni, niech wie, że bez jego silnej dłoni, zupy by nie było. Niech będzie Twoim bohaterem i naprawi zepsuty zlew, niech niesie zakupy i otwiera przed Tobą drzwi. Tobie będzie miło, że możesz na niego liczyć w codziennych sprawach, on będzie czuł się potrzebny. Wilk syty i owca cała.

#2 Mężczyźni nie pytają o drogę. Nie do końca czaję ten mechanizm, ale faceci, choć faktycznie trzeba im oddać, że mają lepszy zmysł orientacji przestrzennej i potrafią bez trudu odczytać mapę czy użyć kompasu, to jak już raz na ruski rok coś im w tej kwestii nie wyjdzie i nie wiedzą którędy jechać dalej, to ni cholery nie zapytają o drogę. Dlaczego? Nikt tego nie wie. Ale z pewnością usłyszysz, że oni doskonale wiedzą gdzie są, po prostu chcieli poznać nowe tereny, albo to jest „taka droga na skróty”

#3 Mężczyźni uwielbiają mieć swoje „zabawki”. Nie bez przyczyny po świecie krąży stwierdzenie, że w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec. Faceci lubią mieć swój kąt w domu, miejsce składowania wszelkiego rodzaju sprzętów, które kobieta nazwałaby „składzikiem złomusiów” – nigdy nie mów tego przy nim, zranisz jego serce lub uruchomisz Pitbulla. Tak, oni lubią te swoje wszystkie kabelki, przewodziki, skrzynki i szufladki, w których gromadzą różne niemożliwe do nazwania przez kobietę rzeczy. Tak jak my mamy swoje kosmetyczki, które dla nich są czarną otchłanią, tak oni mają swoje zabaweczki.

#4 Mężczyźni myślą logicznie. Niby oczywiste, ale to bardzo ważne, wręcz kluczowe do zrozumienia, że kiedy Ty kobieto zachowujesz się irracjonalnie ( bo szaleją Ci hormony, masz nijaki humor lub cokolwiek innego Tobą kieruje), nie powiesz mu jaka jest przyczyna Twego zachowania, wybuchu agresji, śmiech płaczu etc. to on tego nijak nie pojmie. No bo nie zaistnieje ciąg przyczynowo – skutkowy. Więc kiedy ryczysz wniebogłosy, a on „pacza” na Ciebie wzrokiem skołowanego szczeniaczka obserwującego kosmitę, to nie wściekaj się tylko wytłumacz. On musi znać przyczynę, by zrozumieć.

#5 Mężczyźni potrzebują czasu dla samych siebie. I nie chodzi o to, że mają nas kobiet dość. Po prostu czasami lubią zatęsknić za partnerką, spędzić czas w męskim gronie lub w samotności. Oni potrzebują tego tak jak my czekolady. Nie często, nie codziennie, ale raz na jakiś czas dobrze nam robi 😉 Dlatego nie stresuj się, że coś się „popsuło” gdy on chce gdzieś wyjść bez Ciebie. Uszanuj jego prywatność, bo faceci tak mają.

#6 Mężczyźni szybciej wybaczają i zapominają o kłótniach. A kiedy dochodzi do sprzeczki, to dyskutują tylko o tym co teraz, nie zaś jak kobiety wyciągają przewinienia z dalekiej przeszłości. O tych już od dawna nie pamiętają. Dlatego kiedy już musisz trochę się posprzeczać ze swoim wybrankiem postaraj się zrozumieć, że gdy wypominasz mu jakieś straszne rzeczy, którymi niebywale wkurzył Cię kiedyś tam, to on najprawdopodobniej nie ma pojęcia o czym do niego mówisz.

#7 Mężczyźni nie widzą Twoich „subtelnych znaków”. Im trzeba powiedzieć jasno, czego się chce, czego nie. Więc zamiast przemykać obok niego, rzucając sugestie, znaczące ( nie wiadomo co ) spojrzenia, powiedz mu co Cię męczy, a nie licz, że zorientuje się i odczyta znaki. Nie czyta w myślach, nie jest medium, po prostu potrzebuje werbalnego komunikatu 😉

Poza tym wszystkim Panom trzeba oddać nieprzeciętne wyczucie smaku i umiejętności kulinarne, umiejętność powalenia partnerki na kolana pięknymi oczami i zachowaniami w iście dżentelmeńskim stylu. Mężczyźni dla nas kobiet będą zawsze zagadką, i tak długo jak nie rozwikłamy jej do końca, tak długo będą nas fascynować. Widząc jak różne są nasze światy, okazujmy sobie szacunek, cierpliwość. Przecież tak dobrze nam ze sobą żyć 😉

Start typing and press Enter to search