Pełen makijaż oka za pomocą jednej paletki? Sprawdź czy można!

Dziewczyny, dziś przygotowałam dla Was coś innego! Zawsze, gdy szukałam inspiracji do nowych makijaży na YT, trafiałam na filmiki, w których owszem – makijaż oka był powalający, ale użyto do niego tylu różnych paletek cieni, że nawet jeżeli część z nich miałam u siebie, to niektórych cieni po prostu nie posiadałam, a nie zawsze zastąpienie jednego cienia innym da pożądany efekt. Dlatego postanowiłam wykonać dla Was makijaż jedną paletką cieni. Chcę Ci pokazać, że nie musisz mieć od samego początku przygody z makijażem pełnego asortymentu. Z czasem zgromadzisz spory makeup’owy dobytek, ale na razie nie panikuj, nie rezygnuj z frajdy jaką daje Ci malowanie i skorzystaj ze wskazówek!

Dzisiejszy makijaż wykonałam na sobie, za pomocą palety która właśnie dotarła do mnie z Minti Shop – Zoeva Cocoa Blend. Na samym początku muszę powiedzieć, że jestem nią absolutnie zachwycona i wcale nie przesadzam. Jest mocno napigmentowana co bardzo ułatwiło mi zadanie, kolory świetnie wyglądają, a co ważne – również współgrają ze sobą tak, że mogę za pomocą jednej paletki wykonać cały makijaż oka. Jedynie w kąciki oczu zaaplikowałam rozświetlacz w kamieniu, ale to nie problem, bo raczej każda z nas taki w swojej kosmetyczce ma, zwłaszcza w czasie panującego trentu na strobing 🙂

Produkty użyte do makijażu oka:
Zoeva Cocoa Blend
– rozświetlacz w kamieniu (u mnie NYX Cosmetics)
– korektor rozświetlający Wibo DELUXE Brightener
– Eyeliner w słoiczku od MaxFactor
– mascara MaxFactor False Lash Effect
– zestaw cieni do brwi WIBO (chłodniejsze odcienie)

Cienie w paletce mają swoje nazwy, więc łatwiej będzie mi nimi operować opisując krok po kroku wykonanie makijażu.

Na początku przygotowałam oko do aplikowania cieni. Tzn. pod oczy nałożyłam krem, w całą powiekę po sam łuk brwiowy wklepałam Wibo Deluxe Brightener.
Następnie, kiedy korektor był już bardzo dobrze zespolony ze skórą, w ten sam sposób czyli na całe oko aż po łuk brwiowy za pomocą pędzelka nałożyłam cień o nazwie Bitter Start. Kolor idealnie współgra ze skórą i tworzy świetną bazę dzięki której makijaż pozostanie na swoim miejscu.

Od zewnętrznego kącika po załamanie powieki nałożyłam cień Freshly Toasted. Aplikowałam go w kącik i za pomocą pędzelka do blendowania dokładnie rozcierałam w kierunku załamania powieki, dzięki czemu nadałam kształt makijażowi. Blendowanie należy wykonać bardzo dokładnie, aby na załamaniu cienia nie było za dużo oraz by uniknąć ostrych przejść między kolejnymi kolorami i efektu ostrej „plamy” na powiece.

Gdy już ten cień został dostatecznie roztarty, nałożyłam w kącik zewnętrzny Beans are White. Jest to ciemny kolor o mocnym pigmencie, więc należy obchodzić się z nim ostrożnie. Lepiej go potem w razie potrzeby dołożyć, niż zaaplikować go na oko zbyt dużo. W tym kroku także ważne jest dokładne blendowanie, jednak nie wychodziłam cieniem aż tak daleko jak Freshly Toasted.

Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie (ja zrobiłam to palcami, bo tak mi było najwygodniej) na środek powieki cienia Warm Notes. Wklepałam go dokładnie nie wychodząc za bardzo do góry, by nie zaburzyć linii załamania stworzonej wcześniej innymi kolorami. Następnie za pomocą pędzelka do blendowania zacieram granice między poszczególnymi warstwami i kolorami.

W kącik wewnętrzny nakładam małym pędzelkiem odrobinę rozświetlacza, ale możesz użyć czegokolwiek, co rozświetli kąciki i powiększy w ten sposób oko – może jakiś jasny cień z drobinkami – naprawdę masz pełną dowolność.

No dobrze, nadszedł czas na eyeliner. Naniosłam go wzdłuż lini rzęs lekko wychodząc w zewnętrznej stronie. Kiedy to już dokładnie zrobiłam, dołożyłam jeszcze nieco cienia Beans are White w zewnętrzne kąciki.

Kiedy już byłam zadowolona z efektu zostało tylko wytuszowanie rzęs, wymodelowanie brwi cieniem i gotowe! Efekt jest bardzo dobry! Makijaż jest trwały – chodziłam w nim bez poprawek cały dzień, a wieczorem nadal świetnie wyglądał.
Jak widać do wykonania makijażu nie potrzeba kilku paletek – wystarczy jedna. Oczywiście możesz go modyfikować i używać tylu paletek ile chcesz 🙂

To jak, spróbujesz takiego makeup’u?

P.S. Na ustach szminka Maybelline Magnetic Magenta 😉

Recommended Posts