Ilekroć gdziekolwiek w towarzystwie wspomni się w rozmowie o Walentynkach – zawsze odezwie się choć jedna osoba, która rzuci sztandarowym już hasłem jak to „woli okazywać uczucia przez cały rok, a nie jednego dnia”, a potem zaczyna się rozwodzić nad tym jak to nie obchodzi 14 lutego i jak ją/go wkurza masa obściskujących się dookoła par.

No dobra, mnie też irytuje jak dwoje ludzi wymienia ślinę publicznie mlaskając przy tym tak, że zbiera mi się na wymioty ale do głowy by nie przyszło, że skoro obchodzę Walentynki (tak, obchodzę i lubię ten dzień) to nie mam okazywać X uczuć, miłości, szacunku w każdy inny dzień w roku. Trochę dobijające stwierdzenie. To znaczy, co jest złego w tym, że są na świecie mężczyźni i kobiety, którzy w XXI wieku są nadal w pewnym stopniu romantyczni i choć przez cały rok kochają swoich partnerów, choć cały rok darzą ich szacunkiem, pamiętają o okazywaniu uczuć i wspieraniu się wzajemnie, tego jednego dnia chcą szczególnie celebrować swoje uczucie?

Czasem mam wrażenie, że najgłośniej krzyczą Ci, którzy właśnie na co dzień nie pamiętają o swoich partnerach więc taki 14 lutego po prostu ich drażni.
Z drugiej strony ciekawa jestem ilu z tych co zarzekają się o „nieobchodzeniu Walentynek” czy znanym „waleniu tynków” faktycznie w żaden sposób tego dnia nie obchodzi… a przynajmniej jak długo.

Przecież w tym święcie nie chodzi o to by na upychać się wraz z innymi miziającymi się parami w ciasnych restauracjach przy dostawionym na siłę stoliku w przejściu. Przecież soczysty buziak z rana i „kocham Cię” przy śniadaniu choćby był taki sam jak miliony innych tego dnia będzie jakiś taki niezwykły i dzień jakoś bardziej radosny. Chodzi o to, żeby przysparzać sobie wzajemnie jak najwięcej takich radosnych chwil czy gestów dzięki którym zasypiamy z uśmiechem na twarzy.

Oczywiście jeżeli sprowadzimy je do komercyjnych serduszek z czekolady i poduszek z wyszytym „I Love You” zasypujących nas razem z naręczem czerwonych róż z tych zabawnych kartonowych pudełek, to „Valentine’s Day” nieco się spłyca, ale to chyba od nas zależy czym stanie się to święto?

Generalnie: Mężczyzno przez duże M – może zazwyczaj jest z Ciebie ‚maczo’ niczym Johny Bravo ale wiedz, że jak przyjdziesz do tej swojej Kobiety z różyczką to spowodujesz radość wielką. Może warto?

Tak mi się czasem wydaje jak rozmawiam z ludźmi i para twierdzi, że „a my to tego nie obchodzimy, tamtego nie obchodzimy”, że może i ona by chciała no ale skoro On nie chce i rzucił takim tekstem na początku to już tak zostało i teraz ona, żeby głupio się nie czuć i nie wyjść na ckliwą przytakuje mu grzecznie, że to prawda, choć na twarzy jakoś tak smutkiem powiało i brakiem przekonania o tym co mówi.

 

Osobiście uważam, że każdy powód jest dobry do świętowania, każda okazja by powiedzieć ukochanej osobie coś miłego, wręczyć kwiatek czy przygotować kolację jest dobry. I powiem Wam więcej, jestem chyba ostatnią osobą na świecie, która mogłaby narzekać na brak okazywania uczuć na co dzień. To, że mam przy sobie kogoś kto kocha mnie najmocniej na świecie czuję każdego dnia na każdym kroku w małych gestach, w spojrzeniu we wszystkim – to po prostu się wie. Mimo to każdy taki dzień który możemy spędzić bardziej „odświętnie” bardzo sobie cenię.

Pamiętajmy – hejters gonna hejt. Tak po prostu jest .. A skoro coraz częściej obchodzimy dzień pizzy, naleśnika i innych takich to może stare dobre Walentynki tez warto jakoś uczcić? 😉

Niektóre związki są pod tym względem bardzo skomplikowane. Niby to taka instytucja, że powinno się wzajemnie darzyć największym zaufaniem i wiarą w to, że jakiekolwiek pragnienia pokażę partnerowi to on je zrozumie, nie będzie oceniał, nie będzie wyśmiewał, a mimo to tyle jest kwestii przemilczanych, nie poruszonych jakichś takich bardzo ‚tabu’. Nie wyobrażam sobie związku w którym brak szczerej rozmowy. Skoro nie możesz ufać najbliższej Ci osobie, to komu możesz?

Każdemu życzę, żeby tego dnia ktoś okazał mu trochę uczucia. Niezależnie od tego ile razy w roku mówi „kocham”, niezależnie od tego iloma bukietami kwiatów zasypuje – Happy Valentine’s Day! ❤️

Recommended Posts