Trendy i błędy w stylizacji brwi.

Temat, który chodził za mną już od jakiegoś czasu. Dlaczego? Ponieważ to jaką stylizację brwi zastosujesz sprawi, że albo będą Twoją ozdobą, albo zdecydowanie pogorszą Twój wygląd. Tyle trendów na ich regulację, koloryzację itp. ile kobiet na świecie.

Myślę, że mimo wszystko, dopiero niedawno kobiety faktycznie zaczęły poświęcać stylizacji brwi uwagę. Wcześniej je pomijały, co niestety nie wyglądało dobrze. Ale nawet dzisiaj niejedna z nas popełnia błędy w tej kwestii – stąd  pomysł dzisiejszy post! Zaraz porozmawiamy sobie na temat trendów i błędów jakie popełniamy w codziennej stylizacji brwi!

Pamiętaj, że nie jest konieczne uczęszczanie do kosmetyczki za każdym razem, ale za pierwszym razem warto jednak oddać się w jej ręce! Jednak kiedy już kolejny raz będziesz chciała regulować brwi – śmiało zastosuj się do poniższych wskazówek i działaj!

# Dostosuj kształt brwi do kształtu twarzy.
To bardzo istotne. Nie wyrywaj włosków tak jak Ci się wydaje, tylko sprawdź jakie będą do Ciebie pasowały. I tak kolejno:
– twarz okrągła -> musisz wyostrzyć rysy twarzy, więc postaraj się „wyciągnąć ” łuki brwiowe ku górze, zaś kąciki maksymalnie do dołu;
– twarz trójkątna -> tu przeciwnie, warto złagodzić rysy i dlatego postaraj się nadać brwiom zaokrąglony kształt;
– twarz owalna -> tu postaraj się by brwi były nieco wyprostowane oraz delikatnie zaokrąglone;
– twarz kwadratowa -> dla tego kształtu twarzy dobre będą grubsze brwi z zagiętym w łuk końcem.

# Tego nie rób pod żadnym pozorem !
nie przesadzaj z regulowaniem łuków brwiowych, mówiąc jaśniej – nie rób z brwi tak zwanych „makaronów” . To spowoduje, że będziesz wyglądała raczej komicznie niż atrakcyjnie. Pamiętaj, że włoski potrzebują trochę czasu na odrośnięcie dlatego lepiej stopniowo wyrywać je i sprawdzać efekt, niż przesadzić i potem żałować. Poza tym dziś na topie są naturalnie wyglądające brwi, a nie kreski narysowane pisakiem.
nie rezygnuj z regulowania brwi. Nie popadaj w skrajności. Jeżeli nic z nimi nie będziesz robiła, to też nie będzie atrakcyjnie wyglądało. Będziesz wyglądała na groźną i zaniedbaną. Dzisiaj bardzo istotna jest estetyka, a zaniedbane i nie ruszane niczym brwi zdecydowanie przeczą jej zasadom.

nie skracaj łuku brwiowego. Takie brwi wyglądają nienaturalnie, jakby im czegoś brakowało. Poza tym są nieeleganckie. To samo jeżeli chodzi o skubanie brwi od środka czoła i nadawanie im „zaskoczonego” wyglądu.

No dobrze, to jeszcze kilka wskazówek co do samej regulacji.
Jeżeli chcesz wyznaczyć końce wewnętrzne i zewnętrzne, użyj patyczka kosmetycznego. Przyłóż jego jeden koniec do płatka nosa i ustaw tak by przechodził przez wewnętrzny kącik oka – drugi koniec patyczka wyznaczy Ci początek brwi.
Analogicznie – jeden koniec patyczka przyłóż do płatka nosa i drugi ustaw tak, żeby przechodził przez zewnętrzny kącik oka – drugi koniec patyczka wskaże koniec brwi.
Najwyższy punkt łuku brwiowego wyznaczysz jeżeli przyłożysz patyczek do zewnętrznej linii końca tęczówki oka.

Możesz pomóc sobie zaznaczając te punkty kredką, dodatkowo zaznacz delikatnie kredką linię brwi taką jaką chciałabyś uzyskać i wszystko co poza nią delikatnie i powoli usuń.
Warto, żebyś miała przy sobie np. kostki lodu aby złagodzić opuchliznę. Przyda się także łagodny krem do nałożenia po regulacji.
Pamiętaj, aby wyrywać włoski po umyciu twarzy, a najlepiej po kąpieli, kiedy skóra jest miękka i pory są otwarte – to zapewni mniejsze uczucie dyskomfortu przy usuwaniu włosków.

Gotowa do działania? Start!

Recommended Posts