Jeżeli tak jak ja jesteś jednocześnie fanką zdrowego odżywiania i uwielbiasz jeść zwłaszcza słodkości – możesz iść moim tropem i spróbować pogodzić obie te pasje! Całe szczęście, że dziś już nie mamy problemu ze znalezieniem pysznych zamienników i zdrowszych wersji słodyczy.

Zawsze powtarzam, że przejście na tzw. zdrowy tryb życia to kwestia zmiany (powolnej) nawyków żywieniowych. Nie sztuką jest diametralnie przemeblować cały harmonogram i jadłospis. Sztuką jest w tych zmianach wytrwać. Nie rób więc nic na hura, a małymi krokami osiągaj sukcesy.

Na początku przemyśl co chcesz zmienić. Pić więcej wody, zwiększyć ilość warzyw w diecie, kosztem ograniczenia bardziej szkodliwych składników. Skoncentruj się na jednej zmianie, nie narzucaj ich sobie kilka, bo wtedy trudniej jest przerodzić je w stały nawyk.

Kolejną istotną kwestią jest ciągłe motywowanie się i znalezienie w sobie energii i siły do wytrwałości w tych zmianach. Jeżeli uświadomisz sobie, że kryzys jest tylko przejściowy, na pewno dasz radę go pokonać!

Planuj zmiany świadomie. Niech to nie będzie nie wiadomo skąd rzucone sobie wyzwanie. Musisz wiedzieć dlaczego coś robisz, musisz widzieć, że ma to sens – to połowa sukcesu!

Dziś przygotowałam przepyszne Bounty w wersji fit, ale takich przepisów na zdrowe słodycze jest mnóstwo i co jakiś czas chętnie podzielę się z Tobą kolejną wyłowioną perełką!

A teraz moi Drodzy – przepis na przepyszne fit bounty !

Do przygotowania potrzebujesz jedynie:

  •  puszkę mleka kokosowego (musi być mocno schłodzone i gęste)
  •  opakowanie (duże) wiórków kokosowych
  •  2 duże łyżki syropu klonowego lub płynnego miodu
  •  2 łyżeczki oleju kokosowego
  •  tabliczka czekolady deserowej

Teraz gdy masz już wszystko – do dzieła (obiecuję, że trudne to nie będzie!)

Mleko kokosowe, wiórki i syrop klonowy mieszasz w misce, aż uzyskasz jednolitą papkę. Włóż tę masę do lodówki by zwarła się i zrobiła na tyle gęsta byś mogła ulepić batony lub kuleczki.

Czekoladę razem z olejem kokosowym rozpuść w kąpieli wodnej.

Kiedy wyciągniesz masę kokosową z lodówki uformuj batony lub inne dowolne kształty, następnie pokryj w całości czekoladowa polewą i zostaw Bounty w lodówce na kilka godzin.

Po wyciągnięciu gotowych batonów z lodówki, możesz dla ozdoby posypać ich wierzch wiórkami kokosowymi. Smacznego i zdrowego!

Ja swoje batony już zrobiłam i przyznaję, że są meeega dobre! Ich zaleta jest także to, że po 3 batonach masz absolutnie dość słodkiego!

Kochana, jeżeli znasz jakiś jeszcze ciekawy przepis na coś słodkiego i zdrowego – podziel się tym 😃

Recommended Posts